כיצד תסייע לגוגל לאתר את האתר שלך ולקדם אותו

//כיצד תסייע לגוגל לאתר את האתר שלך ולקדם אותו

חשיבות עיצוב התוכן והיררכיית האתר

ראשית, דאג לעיצוב ולתוכן. חשוב לבנות אתר עם היררכיה בהירה המכילה קישורי טקסט.  יש לספק למבקרים באתר מפת-אתר שתקל על ההתמצאות בו. במידה והאתר מכיל קישורים רבים- מומלץ לחלק אותו למספר דפים.

מבחינת התוכן, חשוב לדאוג שהאתר יכיל כמה שיותר מידע, וכמו כן יש לכתוב דפים המגדירים בבירור ובמדוייק את הנושא. על מנת להקל על איתור האתר שלך, חשוב על מילות החיפוש בהן ישתמשו הגולשים, ודאג לכלול אותן באתר.

ככל שהאתר מכיל יותר מלל, כך הסורק של גוגל ימצא אותו ביתר קלות. במידה והאתר מכיל תמונות, חשוב להוסיף להן טקסט. על המאפיינים <ALT> ו- <<title  להיות מדויקים ככל הניתן. בשלב הבא, יש לוודא שהקישורים פועלים כהלכה וכן לאמת את קוד ה-HTML.

יש לדעת כי במידה ומשתמשים בדפים דינמיים, קרי: דפים שכתובתם מכילה את התו “?”, לא כל מנועי החיפוש יצליחו לאתר אותם, שכן קיימים סורקים המותאמים לאתרים סטטייים בלבד. צמצום מספר הפרמטרים וקיצורם, יועיל מאוד.

חשיבות השרת בו מאחוסן האתר והקלה על מנעי החיפוש לסריקת האתר

רכיבים שאינם מזוהים על ידי דפדפן טקסט, קרוב לודאי שלא יזוהו על ידי הסורקים של מנועי החיפוש. בנוסף, יש לוודא כי שרת האינטרנט בו אתה משתמש תומך בכותרת HTTP If-Modified-Since.

 זוהי תכונה שנועדה להודיע ל Google  על ידי השרת כי חל שינוי בתוכן האתר מאז הסריקה האחרונה. פעולה זו חוסכת ברוחב הפס ובהוצאות התקורה. על מנת להורות לסורקים אלו ספריות עליהם לסרוק, יש להשתמש בקובץ robots.txt.

יש לוודא כי קובץ זה מעודכן עבור האתר על מנת למנוע מצב של חסימה מקרית של Googlebot. יש לוודא כי הדירוגים במנועי החיפוש אינם מושפעים מפרסומות. במידה ונעשה שימוש במערכות לניהול תוכן, יש לוודא כי הדפים שיוצרת המערכת הם כאלו שמנועי חיפוש יכולים לסרוק.

כמו כן, על מנת למנוע סריקה של דפים שנוצרו באופן אוטומטי ואינם רלוונטיים למשתמש, יש להשתמש בקובץ robots.txt . חשוב מאוד לוודא שהאתר עולה בצורה תקינה בדפדפנים שונים. יש לנטר את ביצועי האתר וליעל את זמני הטעינה. פעולות אלו נועדו לשפר את חווית המשתמש- אחת ממטרות העל של Google.

בסופו של דבר חויית המשתמש הוא הפרמטר המשפיע ביותר

לבסוף, שימו לב לאיכות האתר. יש לבנות את הדפים כך שיתאימו למשתמשים, ולהימנע מהתאמתם למנועי חיפוש. חשוב להקפיד על אמינות המידע באתר ולא להטעות את הגולשים. יש להימנע ממניפולציות שמטרתן שיפור הדירוג של האתר.

הכלל שצריך לעמוד לנגד עיניו של בונה האתר הוא ליצור תוכן איכותי, אמין ורלוונטי למשתמש. הקפדה על כלל זה תוביל ממילא לדירוג גבוה יותר של האתר ולבולטות שלו ביחס לאתרים דומים או מתחרים.

By | 2018-12-10T23:24:56+02:00 דצמבר 2nd, 2018|בלוג|0 Comments
שינוי גודל גופנים
זמין לכם בוואטסאפ!